Product Details:
| Minimum Order Quantity | 3 Piece |
| Mixing Capacity | 30Litr |
| Main Motor | 40 kW |
| Tilting Method | Hydraulic |
| Tilting Angle | 120 o |
| Motor Power | 2hp |
| Material | Mild Steel |
Product Details:
| Mixing Capacity | 55Litr |
| Main Motor | 75 |
| Tilting Method | Hydraulic |
| Motor Power | 50HP |
| Voltage | 320V |
| Brand | Rubber Dispersion Kneader Machine Penal |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Mixing Capacity | 25Litr |
| Chamber Volume | 35 kg |
| Main Motor | 40hp |
| Tilting Method | Pneumatic |
| Rotor Speed (Front / Rear) | 32RPM |
| Weight | 4 Ton Approx |